Supermanažerka

Standardní

Tohle napsal Pro Sedmičku nějaký Pavel Tomeš a hrozně mě to pobavilo už, když jsem to poprvé četla. Teď s druhým kusem mě to baví dál, tak se o to chci podělit s váma.

Nerozumím  tomu, proč ženy po rodičovské dovolené trpí při hledání nové práce nízkým sebevědomím. Na otázku, co jste dělala v posledních letech či jaká je vaše praxe, nemusí při pohovorech přece jen klopit oči. Co třeba takhle: „Mám za sebou sedm le tvrdé manažerské práce na plný úvazek. Po celou dobu jsem vedla tým, v němž byl kromě mě také můj starší kolega a partner, s kterým jsme rozjeli ambiciózní projekt multiplikace lidských zdrojů.

Tým se brzy rozrostl o velice mladého kolegu na pozici junior scream manažera, kterého jsme museli teprve vyprofilovat. Spala jsem jen několik hodin denně. Projekt byl totiž doslova v plenkách a první výsledky mojí práce nebyly zrovna povzbudivé. Musela jsem navíc řešit nízké základní jmění, neustálé výkyvy v cash flow, druhotnou a hlavně prvnotní platební neschopnost. I moje pozice v týmu byla komplikovaná. Snažila jsem se delegovat některé úkoly na svého kolegu, ale nevyjasněné kompetence nás občas stavěly proti sobě. Měl totiž zajímavý pocit, že je to právě on, kdo tým vede.

Musela jsem odvrátit i situaci, kdy chtěl projekt opustit kvůli jinému projektu. Přesto jsem ho dokázala dodatečně motivovat, aby se vrátil do týmu, a podařilo se mi konkurenční projekt včas zdiskreditovat. Postupně se náš mladý kolega postavil na vlastní nohy a už jsem ho nemusela vodit za ručičku, což mi uvolnilo ruce k práci na rozšíření týmu. Jenže pak přibyli do našeho týmu nečekaně hned dva další nováčci a byli jsme zase na začátku. Dnes ale mohu říct, že se tým chová bez nadsázky jako jedna velká rodina…“ Myslím si, že na takový životopis existuje odpověď. „Jste přijata!“

2 responses »

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s