Jak si lidé hrají /VI.díl/ aneb Životní a manželské hry

Standardní

To jsem já, když jsem hrála v divadle sadomasochistickou prostitutku. Bojíte se?

V celém seriálu je:

Jak si lidé hrají /I.díl/ aneb Nemohu dýchat (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /II.díl/ aneb Berneho SNĚHULÁK (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /III.díl/ aneb Jak zastavit Sněhulátory (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /IV.díl/ aneb Pravidla a cíl HER (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /V.díl/ aneb Nechte mi mou blechu v kožichu (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VI.díl/ aneb Životní a manželské hry (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VII.díl/ aneb Společenské a sexuální hry (odkaz zde)

 

Odborníci naše hry rozdělují podle typu třeba na:

 • Životní hry
 • Manželské hry
 • Společenské hry
 • Sexuální hry

Iniciátoři her se obyčejně nazývají Liškou, druhá strana pak Beránkem

1.Životní hry:

 • „Alkoholik“ Cíl: kocovina, čili psychologické utrpení. Počet hráčů: Alkoholik Liška a další. Jeho „EGO Dítě“ chce psychicky nařezat od jakéhokoli „EGO Rodiče“, kterému na něm záleží, terapie této hry by se tedy neměla zaměřovat na pití, o které nejde v první řadě, ale na sebemrskačství „Druhý den ráno“.
 • „Dlužník“ Cíl: získat co nejvíc za co nejmíň a co nejdýl si to užívat. Oblíbená hra Američanů, kteří žijí na dluh a vymlouvají se „Jó, kdybych neměl ty dluhy…“. Jenže DLUH je jejich smysl života a pak, když ho splatí, nevědí si občas se životem rady. I u nás je hrajeme jako třeba: „Jé, já si zapomněla vybrat a tady zrovínka neberou kartu, nemůžeš to za mě zatáhnout?“
 • „Kopejte do mě“ Tipy lidí, kteří mají jako by furt smůlu a i kdyby nosili na límci placku s nápisem „Nekopat“, máte chuť jim jednu vrazit, ale oni svůj vyhazov, nedostatek peněz i přátel přičítají tomu, „Jakou mají v životě pořád smůlu“. Nejhorší by pro ně byla výhra v loterii, to by si hned dali inzerát, seznámili se s nějakým lumpem, co by je o všechno okrad, aby zas byli zpět ve své staré známé hře na Popelku.
 • „Počkej, ty darebáku – já ti ukážu!“ Cíl: zadostiučinění. Počet hráčů: 2. Průběh hry: panu Liškovi stačí málo, aby se jako by právem rozlítil na pana Beránka a dostal ho do rohu, Liškovi nezáleží na důvodech, ani na výsledku, rád prostě vítězí nad jinými a drtí je.
 •  „Vidíš, k čemu jste mě dohnali“ To rádi používají lidé, když mají špatnou náladu, nepovedené životní období, čekají na minipříležitost, aby to někomu dali za vinu. Nejčastěji manželce či dětem. Příklad: Můj táta kdysi odjel z Prahy na Slovensko a tam havaroval, mohla za to máma, protože ho ráno „tak vytočila“… Role Lišky se rády ujímají i ženy úspěšných mužů, nechají je vydělávat a investovat, ale jakmile se něco z toho nepovede, přijdou výčitky, jak je muž neschopný. Terapie je jednoduchá, úkoly a zodpovědnost z Lišky přehodit na Beránka a to by koukal…

2.Manželské hry:

 • „Kdyby nebylo tebe“ aneb můj Fišta Hufnágl (popsala jsem již dříve)
 • „Frigidní žena“ Cíl: Nemít sex. V téhle hře paní Lišková schválně vyvolá hádku, když by mělo přijít na sex, obviní pak muže, že je jako všichni poživační samci, kterým jde jen o jedno. I celé měsíce spolu nespí, pak žena provokuje a jako by náhodou muže svádí, když to muž na ni zkusí, opět ho odmítne. Řešením je rozvod nebo si zvyknout na vztah bez sexu. Nevěra by taky vedla asi k rozvodu. Dost často si ale tuhle paní Liškovou vybírají muži, jejichž potence je slabá, a tak podvědomě zvolí partnerku, u které to nesexování nebude na ně ale na ni, chtějí skrýt svou slabost.
 • „Frigidní muž“ Tady je v roli Lišky muž, ale frigidní muž se najde výjimečně. Pokud se najde, je průběh hry podobný, Liška ztropí „Kravál“, když by náhodou mělo dojít k sexu, rozhádaní lidé spolu přeci nespí.
 •  „Soud“ Počet hráčů: 3 (obžaloba, soudce a obviněný), jeden z manželů obviní druhého, že tohle a tamto. Obviněný se brání, že ale obžaloba mu udělala tohle a proto udělal tamto. Soudce se je snaží rozsoudit, ale o to v téhle hře nejde. Jde o soud samotný ne o rozsudek a nápravu. Léčba: Zákaz používat třetí (gramatickou) osobu a manželé si musejí povídat bez diváků a soudců. Klasickou hru na soud často hrají sourozenci a rodič „Mami, on mi vzal pero.“ Sourozenec ale odvětí: „Jenže on mi vzal mou propisku před tím…“
 • „Otrokyně“ aneb „Bože, to jsem zas utahaná“ Tohle je hra matek, které jsou zároveň uklízečkami, ošetřovatelkami, milenkami, matkami a mají řadu dalších rolí a všechny je chtějí hrát dokonale. Vyhnout se tomu lze tak, že si žena najde i radosti v životě s rodinou, naplní ji láska k dětem a manželovi a nebude tolik řešit úklid či pořádat opulentní dýchánky pro kamarády. Ale typická žena otrokyně na sebe vezme všechno a žádá ještě víc a navíc si schválně vybere kritického manžela, pod jehož ostřížím zrakem nebude nikdy dost dobrá, kdyby se přetrhla. Jenže žena „Otrokyně“ a její EGODítě je uspokojeno, když trpí pod vládou přísného EGORodiče. Pomoc je jednoduchá, ať tato žena přestane hrát víc rolí najednou a věnuje se vždy jen jedné. Co ji unavuje, ať nedělá, a snaží se najít radosti, kde to jde.

Příklad:

Já… Tuhle hru jsem tedy slušně jela, ale nevyhovovalo mi to a nepřinášelo mi to ten pravý zisk. Nejrači jsem šťastná a nejvíc jsem na sebe pyšná, když jsem šťastná ve chvíli, kdy dosáhnu toho, po čem jsem toužila. Což děti a rodina byly. Jenže pak mě to nějak semlelo. Ale dostala jsem se ze hry „OTROKYNĚ“ a to i díky muži, který žádnou otrokyni doma nechtěl a vždy mi říkal, ať se nehoním, že nemusí mít teplou večeři a naklizeno, že nemám pro všechny dělat všechno a mám si taky užívat. Takže díky, Martine.

 • „Vidíš, jak se obětuji“ Příkladem této HRY je třeba muž, který má žaludeční vředy a buď to řekne rodině a čeká obdiv za to, jak se obětuje, nebo hůř to rodině neřekne a čeká, až se zhroutí v práci, aby rodina viděla ještě silněji, jak moc se obětuje, nebo nejhůř ho jednou manželka najde v koupelně mrtvého, protože kromě vředů mu našli i rakovinu, ale tak se obětoval, že to nikomu ani neřekl.
 • „Drahoušek“ Cíl: Aby partner řekl ve společnosti o mých nedostatcích, a tím pádem to na sebe nebudu muset napráskat já… No a ke každé větě se přidává jedovatý „Drahoušek“. Obrana: „Neříkej mi drahoušku, když mě před někým pomlouváš.“ Nebo udělejte to samé partnerovi a přidejte „Drahouška“ nakonec. Existuje i „Tichý Drahoušek“, kdy se to slovo nevysloví, ale jako by ho všichni slyšeli. Měkčí formou Drahouška je Miláček.

V celém seriálu je:

Jak si lidé hrají /I.díl/ aneb Nemohu dýchat (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /II.díl/ aneb Berneho SNĚHULÁK (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /III.díl/ aneb Jak zastavit Sněhulátory (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /IV.díl/ aneb Pravidla a cíl HER (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /V.díl/ aneb Nechte mi mou blechu v kožichu (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VI.díl/ aneb Životní a manželské hry (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VII.díl/ aneb Společenské a sexuální hry (odkaz zde)

 

4 responses »

 1. Pingback: Jak si lidé hrají /V.díl/ aneb Nechte mi mou blechu v kožichu | Maminátor

 2. Pingback: Jak si lidé hrají /VII.díl/ aneb Společenské a sexuální hry | Maminátor

 3. Nejdriv jsem moc nechapala, o co jde, ale kdyz jsem si to procetla vsechno, tak uz chapu 🙂 trochu jsem se nad tim zamyslela, a myslim, ze chci take zustat radeji jen u deskovych nebo jinych podobnych her :-))

  • Deskový hry nenadělaj tolik škody, vo tom žádná:) Já nad tím dumám už celý měsíce občas, nad těma hrama, snažím se na ně taky dávat bacha:)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s