Jak si lidé hrají /VII.díl/ aneb Společenské a sexuální hry

Standardní

Náš syn Jáchym s pradědou Oldou

V celém seriálu je:

Jak si lidé hrají /I.díl/ aneb Nemohu dýchat (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /II.díl/ aneb Berneho SNĚHULÁK (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /III.díl/ aneb Jak zastavit Sněhulátory (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /IV.díl/ aneb Pravidla a cíl HER (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /V.díl/ aneb Nechte mi mou blechu v kožichu (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VI.díl/ aneb Životní a manželské hry (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VII.díl/ aneb Společenské a sexuální hry (odkaz zde)

Tímhle dílem končím seriál o tom, Jak si lidé hrají. Dívám se teď na svět hodně jinak a díky Berneho knížce už nelituju. Nelituju řadu přátel a lidí, co znám, o kterých jsem si dřív myslela, že mají těžký život, teď vidím, že si sami zvolili tuhle hru, a že bych jim spíš měla pogratulovat, jak skvělí jsou „Morousové“, „Hráčky s punčochou“, „Dlužníci“, „Nemohl byste – Ano, aleové“, „Otrokyně“ a další. Gratuluju všem, kdo vyhrává. Ale já bojuju o nezávislost a život bez her. Snažím se žít teď a tady a hlavně s manželem a dětmi se snažím nehrát žádné hry kromě člobrda, na schovku  a stavění domečků s dek a polštářů.

Po životních a manželských hrách jsou ty společenské třetí v pořadí.

3.Společenské hry

 • „To je hrozné, viďte?“ nebo také „Dneska“

Tuhle hru rády hrají zejména ženy, jsou to takové ty negativky, co vše kritizují a rady užívají fráze jako „To víte, dneska se nedá nikomu věřit, dneska ti mladí jsou strašně rozmazlení, dneska by děti jen seděly u počítače, dneska už ty vztahy nejsou, co bejvaly…“ Mají rády posluchače, nesnášejí, když je někdo s těma kecama pošle někam.

Jednou specifickou obdobou této hry je i „Otevřená rána“, při níž hráčky probírají těžké porody, hemeroidy, otevřené zlomeniny, vyjadřují se při tom, jako by vystudovaly medinu a čím hustější detaily a zvedající se žaludky kolem, tím jsou spokojenější. Když se podobným samodoktorek sejde víc, začne veliká soutěž, kdo bude nechutnější. Těch znám několik a snažím se jim vyhýbat, jejich strupy, plíseň nevímkde ani natržený tračník jejich psa mě nezajímá.

 • „Kazisvět“

ROLE: Kazisvět a Ťulpas (jeho oběť).

Kazisvět schválně třeba na návštěvě u Ťulpase něco vylije, rozbije, Ťulpas si myslí, že vyhraje, když se nebude rozčilovat, ale Kazisvět vyhraje právě v tu chvíli, kdy mu Ťulpas odpustí a ve své kazisvětské hře pokračuje tedy bez skrupulí dál.

CÍL HRY: vynutit si odpouštění.

 • „Vrták“

Zde Liška získává body na úkor pokořených Beránků, které společenský sejme a udělá z nich vrtáky větami jako „Nemá v bance ani vindru“, „Je impotentní“ nebo hůř třeba i „Není stoprocentní Árijec“. Liška to většinou dělá proto, že trpí nejistotou a tím, že někoho sejme, jistotu nabývá.

 • „Nemohl byste – Ano, ale“

Tuhle hru může hrát libovolný počet hráčů, první začne s nějakým problémem, ostatní mu navrhují tunu řešení, 1.hráč ale na vše odpoví: „To by jistě šlo, ale ….“ I tuhle hru mají rády hlavně ženy, pomlouvají manžely, ale řešení od nikoho nechtějí. Liška vyhrává ve chvíli, kdy nastane ticho, a spoluhráči vzdají snahu Lišce pomoci. Liška vyhrála, protože všem dokázala, jak jsou neschopní. Jak se téhle hře bránit? Spustí-li někdo „Nevíte, co mám dělat s tím a tím?…“, odpovězte: „To je opravdu těžké, co s tím chcete dělat vy sama?“ No a když pokračuje „Už jsem vyzkoušel to a to a nic nezabralo“, pak odvěťte „To je tedy smůla“.

CÍL HRY: získání sebejistoty.

HRÁČI: bezradný tvor a poradci.

4.Sexuální hry

-ve většině sexuálních her je iniciátorem žena

 • „Ať si to spolu rozdají“

Žena proti sobě postaví dva muže, ať se o ni rvou, že jako bude patřit vítězi. Často ale uteče s někým třetím.

 • „Perverze“

Když je v někom rozvrácené „EGOdítě“, může se utíkat k fetišismu, masochismu, sadismu, jde jen o to, jak dalece tu hru kočíruje, aby se to nezvrhlo k ještě nebezpečnějším hrám. Vymlouvá se na to, že si prostě nemůže pomoct, když je sexuálně tak náruživej…

 • „Hra s ohněm“

I tuhle hru hrají převážně ženy. Má 3 stupně.

1.je jen nevinný flirt, kdy ani jedna strana nezajde příliš daleko. Žena muže svádí, on s ní taky jen tak koketuje a to je všechno.

2.stupeň je, když muž po ženě vyjede a ona ho pošle někam, beze slova odkráčí nebo ho dokonce shodí před veřejností s tím, že ji obtěžuje.

3.stupeň končí i u soudu, to se žena nechá svádět, pak se s mužem i vyspí, ale po aktu z něj udělá násilníka a tvrdí, že to nechtěla.

ÚČEL HRY: žena Liška se chce vyhýbat intimním sexuálním vztahům, a tak je ničí.

 • „Hra s punčochou“

To je hra typu „Hra s ohněm“, jde o hysterický exhibicionismu, při kterém žena chce lascivně dráždit opačné pohlaví a krkat stejné pohlaví. Třeba jako když ve společnosti nevhodně vyhodí nohu na židli a ukazuje všem, že má na punčoše zase oko… To je pech… Nebo prsatice, které si vyzývavě sednou s rukama za hlavou, a vyprávěj o velikosti svého bujného poprsí. Tyto ženy nesnášejí, když je chytřejší ženy kolem zastíní a jejich chování si nevšímají. V tom případě si Lišková sbalí kufry a mizí o dům dál.

5.Neškodné hry

-ty do ordinací nedorazej, takže o těch se odborníci jen mohou domnívat, třeba jejich počet může být nekonečný

 • „Kavalír“

Tuhle hru většinou hrají muži, kteří se vymanili ze sexuálního tlaku, většinou jsou to starší kusy, co už se s mířili s monogamií či celibátem. Jsou dokonalými obdivovateli žen a stačí jim za to jen ženino uznání. Nejde jim o to sbalit ženskou, ale uspokojit ji, potěšit a slyšet, že za to jsou vděčny jemu.

CÍL: Vzájemný obdiv.

ROLE: Básník, Vděčná inspirace.

Význam her:

 • hry se přenášejí z generace na generaci (dopředu i dozadu , můžeme vidět stejné stopy her), proto je těžké změnit rodinnou hru, když se hraje už 100 let, to teď zkouším já, když nechci vychovávat děti autoritativně, ale s respektem. Schytávám od rodiny hlášky typu: „Dceru rozmazluješ a lezeš jí do prdele, někdy je potřeba na ni zařvat“. Pak se mi třeba stalo, že jsem přijela od našich a tak jsem zas byla přikrmená jejich agresivní výchovou, že jsem dva večery po sobě dceru zbila, za což se stydím a dodnes to žehlím a pomalu získávám její důvěru zpět… O tom, proč jsou fyzické i jiné tresty špatné, jsem psala v seriálu R+R.
 • výchova dětí je vlastně jen to, jak je učíme, které hry mají hrát (např. dítě kouká na ptáčka v krmítku a užívá si to, rodič hned doplní, jaký je to druha a odkud přiletěl a už to dítěti kazí informacema a říká, nestačí, když si užíváš koukání na ptáčka, musíš o něm i něco vědět)
 • hry jsou pojítkem mezi zábavou a důvernými vztahy
 • lidé si vybírají za přátele, společníky i partnery ty, kteří hrají stejné typy her, kdo je někdo v určité společenské vrstvě, jinde je k smíchu (aristokrat X gang, student X dělník)
 • změníte-li hru, spoluhráči vás vyobcují, ale jinde zas bude volné místo, prostě lidi chtějí hrát s podobnými hráči, protože s nimi mají pocit, že jejich hra je správná, a že jsou dobří, když přeci takhle žijí i ti další kamarádi
 • nejtvrdší hry hrají „Sobci“ a „Morousové“ (ti se zlobí na jednoho či oba rodiče a na ně svalují vinu za svou celoživotní špatnou náladu)

NEZÁVISLOST:

-chcete-li být nezávislí na hrách a žít opravdově, musíte uvolnit nebo obnovit 3 své schopnosti:

 • A.poznání (když je člověk schopen vidět hrnek kávy a slyšet zpěv ptáků a nemyslet na to, co nestihl a na to, co bude muset vyřídit, na svoje nezdary)

Největší umění života je žít tady a teď a vnímat svět kolem nás naplno, nežít v minulosti ani v budoucnosti.

 • B.spontánnost
 • C.důvěrnost

V celém seriálu je:

Jak si lidé hrají /I.díl/ aneb Nemohu dýchat (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /II.díl/ aneb Berneho SNĚHULÁK (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /III.díl/ aneb Jak zastavit Sněhulátory (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /IV.díl/ aneb Pravidla a cíl HER (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /V.díl/ aneb Nechte mi mou blechu v kožichu (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VI.díl/ aneb Životní a manželské hry (odkaz zde)

Jak si lidé hrají /VII.díl/ aneb Společenské a sexuální hry (odkaz zde)

 

3 responses »

 1. Pingback: Jak si lidé hrají /VI.díl/ aneb Životní a manželské hry | Maminátor

 2. Hezký, precetla jsem vsechny díly naráz. Určitě se ke čteni dílů vrátím. Jdu si vychutnat hrnek caje :). Díky

  • Tak snad byl čaj fajn:)V knížce bylo hodně dalších her, třeba hry podsvětí a hry v poradnách, ale to mě vůbec nebralo. I když mě pobavila hra „na zloděje a policajta“, že jsou jako dva typy zlodějů a podvodníků a tak. První, co se chce nechat chytit, tomu se to povede (nechat se chytit), druhej, kterej se nechce nechat chytit, toho nechytěj. Takže v base je to vlastně samej vítěz svejch pracovně-životních her:):):) Schválně opomenou nějakou maličkost, schválně si někde pustěj hubu na špacír, protože chtěj bejt chycený… Takový Kožený a další lumpové ne, ti si nakradli a pak zdrhli někam, kde je chytit nemůžou…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s