Seriál vo hovně, 6.díl – 50 odstínů hnědi: jsme z toho venku!!!

Standardní
maminka cz

Zdroj: maminka.cz

Celý seriál vo hovně:

 • Seriál vo hovně, 1.díl (4.11.2012) Když dítěti nefungují střeva (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 2.díl (21.11.2012) Zácpa aneb hovno jako další člen rodiny (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 3.díl (2.10.2013) Chronická zácpa: 8 doktorů nepomohlo, čekáme na zázrak (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 4.díl (27.12.2013) Otázky na hovno a rady k posrání (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 5.díl (3.1.2014) Fotíme si hovníko a rozesílám šťastné a posrané (okdaz zde)
 • Seriál vo hovně, 6.díl (3.4.2014) 50 odstínů hnědi: jsme z toho venku!!! (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 7.díl (11.3.2015) Never hovning story (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 8.díl (26.7.2015) „Já už umím kakat, mami!“ (odkaz zde)

OBSAH:

 • Nechám si nápis „FORLAX“ vytetovat na prdel
 • 1.NUTRABONA: úžasné, i když drahé probiotikum a zázrak na školce v přírodě
 • 2.FORLAX: zázrak za 4 kačky na den
 • 3.Zabrala i rodinná psycholožka
 • Šílených pár měsíců v naší rodince
 • Bertička kaká a je na to hrdá

Forlax zvýší obsah vody ve stolici, což pomůže překonat problémy způsobené velmi pomalými pohyby střev

Nechám si nápis „FORLAX“ vytetovat na prdel

Ahoj všechny mámy a tátové, co prožíváte totéž, co my několik let. Že se vaše dítě nemůže vykakat, zadržuje a pak rodí a trpí celá rodina. Znám pár uzdravených, u kterých pomohl věk dítěte, prostě jakmile mu bylo 5-6, uzdravilo se samo. Pak znám dítě, který zažilo léčbu šokem. Týden bylo v nemocnici na klystýrech, zdeptaný už rači pak sralo, aby tam nemuselo znovu. No a teď znám dva příklady, kdy pomohl celkem levný a lehce dostupný nenávykový lék FORLAX. Pomohl naší dceři Bertě a malé Lili od kamarádky Rady. Zázrak. Nechám si nápis „FORLAX“ vytetovat na prdel.

Ani Forlax není samospasitelný, ve vyléčení naší dceři sehrálo svou roli několik věcí. Školka v přírodě, psycholožka, probiotika a Forlax. Tak postupně ke každému bodu zvlášť:

1.NUTRABONA: úžasné, i když drahé probiotikum a zázrak na školce v přírodě

Hned po novém roce, kdy se Berta vykadila v osobním rekordu po neuvěřitelných 30ti dnech, jsme jí znovu nasadili drahé probiotikum NUTRABONU. Už 2x jí dřív zabralo a způsobilo nejdřív po pár dnech několikadenní silný průjem a pak pravidelné kakání bez větších bolestí. Ale to bylo kdysi, když ještě kakávala jednou týdně. O tom se nám pak už jen zdálo. Vše kolem léčby zácpy nás nakonec stálo už i 3000/měsíc, takže na Nutrabonu za 500 už nebylo.

Ale v lednu jsme znovu NUTRABONU nasadili a čekali. Po třech dnech nic, po čtyřech taky ne, po devíti ani prd. Pak jela Bertička na školku v přírodě. Poprvé sama bez nás i na noc a hned na týden. Ale je šikovná a učitelky nám potvrdily, že v tom neviděj problém. NUTRABONA nezabrala, tak jsme si řekli, že neva, že zácpa je vlastně dobrá, že to aspoň nebudou muset paní učitelky vůbec řešit. Nějaký to kakání. Na cestách se to dceři samozřejmě vždy totálně zastavilo. Ve snu by nás nenapadlo, že se něco zlomí a Berta bude kakat o 106.

Na školce v přírodě přišel průjem

Jestli to způsobila NUTRABONA nebo psychika, to se už nedovíme, ale každopádně naše dítko prosralo celou školku v přírodě a to doslova a do písmene. Průjem jako blázen, kadila prej nosntop. Učitelky mě nechtěly „obtěžovat“, tak mi to nedaly vědět a jen utíraly a přebalovaly a pak už neměly do čeho, protože by mě nikdy nenapadlo, že někde mimo domov se naše dcera vykaká… To se skoro nikdy nedělo. Tak jsem jí přibalila jen pár plen pro strejčka příhodu a xtery spodky s alldayskou nalepenou uvnitř. To nám doma stačívalo.

Učitelky stejně jako většina lidí, která zácpou u dítěte neprošla, nepochopěj, že telefonát o tom, že jim tam Berta furt kaká, by byl nejkrásnější telefonát na světě, a že nedostatek plen bych řešila klidně letecky a s radostí, jen kdyby Bertička kakala dál a jim to nepřidělávalo tolik práce. Jediný info z vejletu jsem dostala přes jinou maminku, že Bertička se zácpou nemá žádnej problém… Tak jsem to dál neřešila a představovala si, jak je tam upa v pohodě…

Jenže zabralo probiotikum a hlavně asi Bertiččina hlava. Byla někde bez nás, sama, jako velká holka, nemusela soupeřit s bráchou o naši pozornost a každou hračku, mohla bejt svobodná a hrát si s dětmi svýho věku. Hodné paní učitelky mi před tím říkaly, že ji tam mám poslat i proto, že by se tohle mohlo stát, že by se Bertička odblokovala v cizím prostředí. A stalo se.

Doma pak zas přišla zácpa

Když jsem se to všechno pak dozvěděla u autobusu, ve kterým se nám naše nová holčička vrátila s dokrve opruzeným zadkem, tekly mi slzy dojetí. Ještě den po návratu z hor kakala xkrát denně, což bylo neuvěřitelný. Pak se to ale zastavilo a už jsme zas byli na nule. Ve školce navíc řekli, že už ji nikam neberou, dokud nebude v pořádku, prostě zas depka a dno.

2.FORLAX: zázrak za 4 kačky na den

Pokračovali jsme dál s probiotiky a přidali ještě laxativum (projímadlo) FORLAX, o kterém už jsem slyšela ze dvou zdrojů. Jednou v létě mi o něm říkala jistá doktorka, ale tolik lidí mi říkalo o jistých zázračných lécích, že jsem to pustila jedním uchem dovnitř a druhým ven. Pak jsem ale o FORLAXU slyšela od Rady, mojí mejlový kámošky, se kterou jsme se poznaly díky maminátoru a mém zácpařském seriálu. Její Lili měla to samý co naše Berta. No a Forlax jí dal do kupy. Zde je nějaké info o něm:

 • FORLAX je projímadlo, kupuje se v krabičkách, ve kterých jsou pytlíky s práškem rozpustným ve vodě
 • není návykový
 • změkčuje stolici, zvýší obsah vody ve stolici, což pomůže překonat problémy způsobené velmi pomalými pohyby střev
 • nevstřebává se do krevního oběhu ani se nerozkládá v těle
 • 4g dávkování pro děti je jen na lékařský předpis
 • smí se brát max. 3 měsíce, pak se prý musí vysadit (já radím nevysazovat, jak se vysadí třebas i na den, zácpa je hned zpátky, určitě je lepší dítěti furt dávat tohle, než aby v sobě nosilo 3 tejdny starý hovno, který se mu vstřebává do krve)
 • mnozí doktoři ho odmítají předepsat nebo pak vyžadují dodržení té pauzy po třech měsících, i když to není návykové a třeba v SRN to prý děti berou v kuse třeba i dva roky
 • když vám to nechce dr předepsat, kupte dospělácký balení 10g a rozdělte každý pytlík na půl
 • jedna krabička 10g Forlaxu s 20ti sáčky stojí asi 160 korun, když se to bude půlit pro dítě, vyjde jedna dávka asi na 4 koruny
 • na začátku dávejte víc (my dávali i 4 pytlíky denně), když dítě začne kakat, snižujte dávky třeba i na půl pytlíku denně
 • nesmí se vynechat ani den, my kreténi pár dní vynechali a dodnes (už je to měsíc) to znovu vylaďujeme a zas se to dceři totálně bloklo, to samý se stalo i Rady
 • když to znovunahazujete, zas musíte zvýšit dávky, dokud dítě nezačne kakat, my kreténi dávali jen jeden pytlík a Berta 14 dní zas ani prd, až když jsme zvýšili dávku na 2 pytlíky denně
 • když to na Forlaxu začne fungovat, dítě kaká denně, hovínko je hodně měkký a jiný než klasika, ale hlavně, že jde ven, ne?
 • dítě kakání nebolí, protože hovínko je díky léku hodně vodový a měkoučký
 • „zadržovači“ jako naše Berta, který vydíraj nekakáním, nemaj na Forlaxu šanci, prostě se vyserou a neudržej, „vyděšenci“, co se bojej bolesti, jsou po pár vykakáních taky v pohodě, protože zjistěj, že to díky měkosti bobku už nebolí
 • když dítě na Forlaxu kaká, prý to znamená, že nemá ve střevech vady, překážky, takže už mi neva, že Berta nebyla na kamerovým vyšetření střev a tak
cistestrevo cz

Zdroj: cistestrevo.cz

3.Zabrala i rodinná psycholožka

Jsem si jistá, že kromě léků zabrala i psychika, nejen ten zlom na školce v přírodě, ale i změna domácích pravidel, chování, rozvrstvení moci u nás doma. Celý měsíce jsme s dcerou i mužem jezdili do Dobřichovic na Psychosomatickou kliniku radit se s rodinnou psychoterapeutkou Mgr. Lucií Sušickou, co máme dělat (odkaz zde). Ta nám potvrdila, že nekákání je BOJ O MOC. Berta je prostě klasická „zadržovačka“, která tím bojuje o pozornost. Klasicky přestala kadit, když jsem čekala jejího bráchu. Už tehdy bylo jasný, že její jedinečnost brzy skončí. Tak o ní bojovala nesraním. Pak už se to tělo rozbilo, a i když by Berta chtěla, nešlo to. Forlax v tomhle pomáhá. I Bertiččina hlava.

Já mohla povolit, hovno taky

Paní psycholožka nám poradila, jak líp zacházet s takovým tvrdohlávkem jako je Berta. Nevím, jak je to jinde, ale u nás byla výchova a rozhodování na mě, muž se moc nezapojoval, protože je hodně v práci. Takže já byla big boss a bojovaly jsme s Bertou denno-denně. Teď hodně převzal otěže rozhodování a výchovy manžel Martin a mně se dost ulevilo. Najednou jsem měla víc času i chuti se s Bertou mazlit, tulit, blbnout. Já mohla povolit, hovno taky. Když se dítko odmítlo třeba oblíct nebo sníst to a to, zavolala jsem muži a ten si s ním o tom promluvil. Já to nemusela řešit.

On vysvětluje nová pravidla doma, třeba když Berta 14 dní v řadě dělala takový vofuky s oblíkáním, že jsme ji skoro nebyli schopni odvézt včas do školky, muž najdenou vstal a odnesl jí všechno oblečení na balkon, kde ho zavřel, a ráno měla připravenou prostě jen hromádku toho, co si vezme. Neměla na výběr. S tím, že až nebude vybírat a licitovat nad dvaceti tričkama a padesáti sukněma, oblečení se vrátí zpátky do skříně. Za pár dní vofuky s hadrama skončily. Musím říct, že tenhle muž je hodně sexy. Byl i před tím, ale jako přísnej a spravedlivej byl sexy ještě víc.

Neřeště to análně, řeště to už jen orálně

Další, co nám dr kdysi řekla, bylo to, že už nemáme zácpu řešit spodem, ale jen horem. Čili orálně. Nikoli análně. Už žádné klystýry a čípky, jaly. Že prý se to často zejména holčičkám líbí. Tak jsme přecházeli na sirupy, prášky rozpustné ve vodě, probiotika a tak. To, že by se to Bertě mohlo líbit, nás teda taky ani ve snu nenapadlo. Ale pak jsem si uvědomila, že se kolikrát u klystýru i hihňala, jak jí to prej lechtá… Prostě další zajímavej postřeh, kterej může a nemusí platit v našem případě.

No a samozřejmě, když zácpa vznikla kvůli boji o poznornost po příchodu bratra, snažíme se neustále mezi nimi nastolovat rovnováhu a nevyvolávat soutěžení, soupeření, boje o moc. Bertě vysvětlujeme, že je velká a šikovná v tom a tom, on že je malej, tak tohle neumí, ale že ona byla stejná. Koukáme na její starý fotky, když byla stará jako Jáchym, na videa a ta čučí, že byla stejný střívko a řvala stejně ukrutně od rána do večera, jako teď vyřvává Jáchym. Když vidí, že byla stejná, líp ho bere.

utroby_bigŠílených pár měsíců v naší rodince

Teď to bylo pár měsíců s dětma tak vostrý, že jsem ani nestíhala psát na blog. Mladej od listopadu ze vzpoury odmítal jíst i spát, v noci bulel třeba i co 20 minut, dřív spával od půl 7 do půl 7, teď 10-5, jedl celý dny třeba jen pečivo a hlady a nevyspáním pak boural do zdí. Navíc v tu dobu už odmítal spát ve žbrdlinkový posteli a zdrhal z ní, tak jsme ho dali k Bertě do pokoje a pořídili mu normální postel pro velký děti. Měsíc trvalo, než si na sebe zvykly. Denně řval na plnej céres třeba i 6 hodin, večer se k němu přidávala Berta, do toho ta zácpa, stěhovali jsme do Prahy tchýni s jejím 93 letým tátou, prostě bylo to totální psycho.

Teď už snad bude konečně líp. Berta kaká skoro denně a je moc hodná, chová se většinou hezky i k bráškovi, bráška už není takovej záškodník a taky neřve od rána do večera, jí a spí, vlastně kromě veliký únavy z toho posledního čtvrtroku se nám nic neděje. Jsme teď všichni furt nemocní, protože musíme nabrat sílu po všech těch bojích o moc a zdraví, o lásku a pozornost. Vlastně až teď je konečně sem tam klid, že si můžu sednout a uvědomit si, jakej zázrak se stal.

Bertička kaká a je na to hrdá

Bertička kaká a je na to hrdá, už chodí jen na mísu, porotože na nočník prej choděj jen mimina, sama se utře, neperu furt posraný kalkotky a oblečení, nečicháme hovna, neměníme plány a nemáme furt domácí hovnovězení, už se mi nechce brečet závistí pokaždý, když nějaká kámoška v hospodě kroutí očima, když za ní její dítě přijde, že chce kakat. Zázrak. Boží. Jsem nadšená. Moc hrdá na dceru, že se po dvou letech smířila s tím, že má bráchu, a že už se s ním umí podělit i o mámu a tátu a na ostatní se vysere. Každej den aspoň jednou.

10 responses »

 1. Pingback: Fotíme si hovínko a rozesíláme šťastné a posrané | Maminátor

 2. Pingback: Chronická zácpa: 8 doktorů nepomohlo, čekáme na zázrak | Maminátor

 3. Pingback: Otázky na hovno a rady k posrání | Maminátor

 4. Pingback: Když dítěti nefungují střeva | Maminátor

 5. Pingback: Zácpa: aneb hovno jako další člen rodiny | Maminátor

 6. Pingback: RESPIRAČNÍ AFEKT: když dítě omdlí pláčem nebo leknutím | Maminátor

 7. Mohu se zeptat, kolik jste toho Forlaxu na začátku dávali? Váš blog sleduji už delší dobu, mám skoro 3-letého syna se stejným problémem jako Vaše holčička, plácáme se v tom už víc jak půl roku, vyzkoušeno kde co, nepomáhá nic. Začalo to u nás asi tři měsíce po narození druhého dítěte …. Je to na palici (což ostatně sami znáte nejlépe) a rozhodla jsem se zkusit ten Forlax, ještě jsme ho neměli. Koupila jsem krabici toho 10g a synovi dneska ráno jeden celý pytlík udělala. Zatím bez efektu, je tam tedy psáno, že účinek se dostaví během 24 – 48 hodin, takže čekám, ale nevím, jestli toho nemám teď na začátku dát víc? Moc děkuji za odpověď.

  • Ahoj Gabčo, 10g je dávkování pro dospělý, aby to bylo pro děcka, je potřeba to půlit. No a my těch půlek dávali denně 4 kousky. Ráno, dopo, odpo a večer. Rozmíchaný ve vodě. Aby to fungovalo, musí dítko k tomu hodně pít. Forlax váže vodu na hovno, ale musí mít tedy co vázat, že:) Naše dcera na tom ale byla hodně špatně a chodila až po třech tejdnech… Takže my dávali 4x denně 4g pytlík a zabralo to až po mnoha, mnoha dnech, chce to vydržet a čekat. Pak měla mladá sračku jako prase. Furt to chce držet dávkování, jak se to rozjede, tak to snížit, ale ne moc, aby se to zas nezastavilo, změny radím dělat pomalu, já byla zbrklá a už se jí to zarazilo a pak jsme to 2 měsíce zas ladili. Když bys zabudla někdo to dát a zácpa by se vrátila, chce to na rozjetí zas zvýšit dávkování a pak, když se to rozfunguje, pomalu ho snižovat. Kdyby cokoli, písni, HOVNU ZDAR!

 8. Pingback: Vychytávka: domácí CRP test | Maminátor

 9. Pingback: Seriál vo hovně, 7.díl – Never hovning story | Maminátor

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s