Kola dětem v nouzi 1.díl

Standardní
Obrázek 6

Ne každé dítě má kolo, některé z těch, které kolo nikdy nevlastnily, ho ale 2.prosince dostanou díky iniciativě „Kola dětem“

Moje spolužačka z gymplu Andy organizuje super věc, kola pro děti z chudých rodin. Fandím jí a tady je základní info o tom, co dělá.

První kola pro děti z chudých rodin
I malá pomoc má smysl. Třeba darovat kola těm dětem, jejichž rodiče by si to jinak nemohli dovolit. Občanská iniciativa s názvem Kola dětem proto předá 2. prosince čtyřem pečlivě vybraným dětem ze sociálně slabých rodin v mladoboleslavském regionu jejich vůbec první bicykly v životě.

První obdarované děti mají šest až deset let, kromě kol přitom dostanou také povinné helmy od triatlonisty Tomáše Slavaty.

Dárci „Kola dětem“

Dárcem se může stát kdokoliv, zatím je lidé z iniciativy Kola dětem hledali hlavně mezi svými přáteli a známými. „Věřím, že se již brzy okruh dárců rozšíří. Dárci nejsou anonymní, naopak se účastní předávání kol a sami vidí, že jejich pomoc má smysl,“ líčí zakladatelka celého projektu Andrea Radová.

Fotografie0927

Andrea Radová, zakladatelka projektu „Kola dětem“, je sama vášnivá cyklistka, proto se rozhodla tuhle radost posílat dál

DSCN0130

Dárci si mohou vybrat z předvybraných rodin tu pravou, jejich peníze přitom jdou přímo prodejci kol (vybírají se modely v rozmezí tří až pěti tisíc korun).

Projekt Kola dětem funguje i díky vydatné pomoci sociálních pracovnic a ředitelů škol, kteří důkladně vytipovávají vhodné rodiny. Dárci si mohou vybrat z předvybraných rodin tu pravou, jejich peníze přitom jdou přímo prodejci kol (vybírají se modely v rozmezí tří až pěti tisíc korun) a vše je tak maximálně transparentní, jednoduché a rychlé.

Sama Radová je vášnivá cyklistka a tvrdí, že kolo je víc než jen dopravní prostředek. „Spojuje lidi, děti mohou díky němu žít aktivněji, sportovat s ostatními, nacházet si nové kamarády,“ říká šéfka projektu, jehož myšlenku inicioval televizní pořad o americkém cyklistovi Marku Reynoldsovi.

Children´s First Bicycle Fund

„Sbíral peníze na kola pro chudé děti. V roce 2004 ho na horách při cyklovýletu smrtelně napadla puma, ale jeho odkaz žil dál. Jeho rodiče později založili nadaci Children´s First Bicycle Fund, aby vzdali čest jeho památce. A české obdobě projektu moc fandí,“ zakončuje Radová.

 

Kontakt pro média:

Obrázek 5 IMG_0190[1]

One response »

  1. Pingback: Kola dětem v nouzi 2.díl: 4 děti už mají svá první kola v životě | Maminátor

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s