Nápady na vánoční dárky: 9 bezva knih z našeho čtenářskýho klubu

Standardní
blankets2

Ukázka z komiksu „Pod dekou“

Jsem velká čtenářka a hodně dobrejch tipů mi přináší i náš čtenářskej klub, kterej jsme s manželem založili. Višchni čtem stejnou knihu a pak si o ní povídáme. A tady je 9 tipů na moc dobrý knížky, který jsme s klubem četli.

  1. „Pod dekou“ Craig Thompson (něžný komiks o první lásce)
  2. „Láska za časů Cholery“ Gabriel García Márquez (hlavní hrdina čeká 51 let, než vyzná lásku ženě svýho života)
  3. „Poslední kabriolet“ Anton Myrer (partička z Harvardu od studentských let až k hrobu, generační výpověď o Americe 20.století)
  4. „Podivný případ se psem“ Mark Haddon (v hlavní roli autistický chlapec, který pátrá po tom, kdo zabil sousedce psa vidlema, přitom vypátrá mnohé sám o sobě a své rodině)  
  5. „Delfíní lidé“ Torsten Krol (úžasně napínavej detektivní román z Venezuely, kde ztroskotá rodina Němců v džungli u Indiánů)
  6. „Neumřeš“ Kathrin Schmidtová (příběh spisovatelky po mozkové příhodě, která se probere v nemocnici, nemůže mluvit, chodit, myslet, ale pomalu se z toho dostává a krok za krokem se vrací zpátky do života)
  7. „Elling- pokrevní bratři“ Ingvar Ambjørnsen (norský román se dvěma autisty v hlavní roli, město jim dá sociální byt a asitenta a oni se snaží naučit se žít jako „normální“ lidi)
  8. „Žena, která se ponořila do srdce světa“ Sabina Bermanová (optimistická kniha o autistce, která zbohatne na lovu tuňáků)
  9. „Jmenuji se Ašer Lev“ Chaim Potok (příběh židovského chlapce s talentem k malování, ale s rodinou, která jeho dar považuje za ďábelský a zavrhne ho)
index

Obraz Ašera Leva „Brooklynské ukřižování“, kde jeho matka visí jak na kříži mezi dvěma muži, svým manželem, ortodoxním Židem, a svým synem, který má malířský talent a odvahu malovat to, jak se na svět dívá. Jenže kvůli jeho obrazům ho otec i celá židovská obec zatracuje.

Všechny tyhle knížky můžete koupit v MARTINUSU (odkaz zde), aby se to ale stihlo do vánoc, je lepší je koupit osobně nebo pořídit poukaz a dát k ježíšku v obálce jen tipy na dobrý knížky, dalších víc než 100 tipů na moje oblíbený knížky najdete v mým článku (odkaz zde).

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s