10 tajnejch receptů na šťastný manželství

Standardní
05-svajba (212)

Naše svatba na krásný vyhlídce Belveder v Českosaským Švýcarsku před sedmi lety, bylo to venku, sněžilo a byla klemra a bylo to krásný

Jsme spolu už 7 let a furt jsme šťastní. Furt zamilovaní. Čím to je? Serou mě lidi, co to bagatelizujou: „No jo, jenže tys měla kliku na super chlapa. Martin je výbornej.“ To je samo taky pravda, ale já jsem taky výborná a hlavně jsem kopla do prdele všechny chlapy, co by mě neudělali šťastnou. No a když mám konečně svýho prince, tak na tom makám, já na tom dělám, jak zpívá Marek Eben v jedný písničce. No a Martin na tom dělá taky. Jak na to?

Tady je mejch 10 osvědčenejch rad, jak prožít štastný manželství:

1. Nenechávejte si omyly, když to není ten pravej/pravá, hledejte dál (protože jak budou děti, omyla se zbavíte ještě hůř, ale stejně bych vám to radila)

2. Když je to ten pravej/pravá, nebojte se lásky a skočte do toho rovnejma nohama (a nikdy tu velkou lásku neberte jako samozřejmost, i po těch sedmi letech to beru jako zázrak a živím to)

3. Nebojte se omluv (já se naučila omluvit a přijímat omluvy až po třicítce právě od manžela, je to super a funguje to, ale musí to bejt upřímný a musej se vždy přijmout s grácií)

10-malá karta (85)-001

Martin chtěl s kámošema na jachtu, chtěl tam i mě, mně se vůbec nechtělo, nakonec to byla jedna z nej dovolenejch na světě. Přitom jsem klaustrofobik a měli jsme nejmenší kajutu, zvedá se mi kufr i u rychlejch filmů, nesnáším moc lidí na malým prostoru. No a milovala jsem je, i naši kajutu a mořská nemoc nehrozila. Prostě jsem do toho s manželem šla a strašně si to užila. Když zkoušíte novoty, stávají se dobroty.

4. Podporujte ho/ ji ve všem, co ji/ho baví a vyzkoušejte si to s ním/ní, jestli to náhodou nebaví i vás (můj muž se mnou šel lízt na skály, naučil se jezdit na SNB, na koni, začal hrát golf a já se s ním zas vrátila ke golfu po 20ti letech, kdykoli někde běží závod, já jsem tam a fandím jak vo život)

5. Sepište si oba svoje sny a postupně si je realizujte a pomozte je realizovat i jemu/jí (máme prostě seznam, kterej čas vod času aktualizujeme, průběžně škrtáme, co je vyřízeno, a sníme dál, jako dárky si často dáváme semináře, kurzy, zážitky, vše pokud možno ze seznamu toho, komu dárek dáváme)

6. Překonávejte lenost, únavu, výčitkařinu a dělejte mu/jí malý radosti (drbačka na zádech, snídaně na přání, výběr filmu, sex dle preferencí)

03-svajba (204)

To sou naši svědci: Miro a Lucik, který jsme si pozvali i na svatební cestu do Benátek.

7. Otevřete se jeho přátelům a berte je jako svoje (když vám někdo nesedne, tak to se nedá nic dělat, ale jinak je to podle definice víc přátel=víc lásky)

8. Společně se smějte (je lepší se něčemu smát než se z toho posrat), společně chlastejte a bavte se

9. Nevylejvejte si na něm/ní zlost, a když se to přeci stane, stačí se omluvit

10. No a když přijdou děti, buďte sice i rodiče, ale nikdy! nepřestaňte být i milenci, nejlepší kamarádi (rvěte si od života svoje chvilky, co to jde, my se třeba snažíme jednou měsíčně chodit na rande, sami- večeře a kino, ruku v ruce jako za bezdětna),

„Děti jsou pro manželství asi nejtěžší zkouška, o to je důležitější mít z čeho odečítat, mít tolik lásky, aby jí i s dětma a všema těma sračkama a řevem a starostma furt zbejvalo dost pro vás i vašeho partnera“

07-svajba (233)

Když přídou děti, máte sice na pár let trochu po prdeli, ale chce to „vydrž Prťka, vydrž“. No a prdel může bejt i s dětma…

09-Párty loď (4)

Podporujte se v šílenostech, pamatuju jednoho svýho omyla, jak mě seznámil s kamarády a na chvíli si odběhl z hospody něco vyřídit, a když se vrátil, já dělala stojky na stole. No a von se nasral, že jako, co se před jeho kámošema předvádím. Já se přitom jen družila a bavila… Můj muž by byl rád a pyšnej na mou rovnováhu:)

08-moje nej (38)

Strašně si ho furt vážím, obdivuju ho a říkám mu to.

04-svajba (207)

Naši kámoši Lucka a Petr. I s přátelstvím je to jako s manželstvím a pro jeho udržení platěj podobný pravidla. Musí se udržovat (kromě pravidelnýho sexu). No a tihle kámoši jsou skvělí, i když sami ještě děti neměli, stýkali se s námi dál, když my už byli dětní. Stejně to bylo i s našimi svědky. O některý bezdětný kamarády jsme ale tehdy přišli, když se nám narodila Bertička a pak Jáchym.

2 responses »

  1. Vždycky jsem říkal, že to máte s Martine výborně nahozený 🙂 Navíc je neuvěřitelný, že to bude už 7 let – jako by to na Belvederu bylo včera. A že jsme toho tak trošku součástí je fantastický, tak jen tak dál 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s