Vyražte (s dětmi) do dospěláckýho kina

Standardní

Dneska už se dá s dětma dělat kde co. Dokonce i jít do kina na film pro dospělý. Čímž nemyslím nějaký prasárny, prostě normální filmy. Nemusíte cálovat za babysitterku, prostě váš potomek tam půjde s váma. Může si tam hrát, můžete ho přebalit, i proto tam nebejvá tma, abyste nepřebalovali cizý dítě. Nikdo vám nedá přes hubu, když budete mluvit, něco řešit, když bude fakan votravovat. S tím se v babykině počítá.

V Praze máte dvě možnosti, první je KINO AERO každou středu dopo nebo BIO OKO každý úterý dopo (na obé odkaz zde):

predstavuje-se-film-proti-prirode-ze-by-norska-verze-uteku-do-divociny

Proti přírodě

AERO:

  • ve středu 18. března v 10:00 „Proti přírodě“  (Drsná norská krajina a sonda do myšlenek přímočarého mladého otce a manžela Martina, který se touží vymanit ze zajetých kolejí. Martin vyráží sám na víkendový výšlap do hor a my slyšíme jeho necenzurované myšlenky: nekompromisně upřímné postřehy o jeho spořádaném maloměstském životě, o něm samotném i o lidech v jeho okolí. Jeho názory a fantazie sahají od prostých dětinskostí až k hlubším dilematům lidského života.)
  • ve středu 25. března v 10:00 „Píseň moře“ s dabingem (Kreslená pohádka, ale nebude vadit, když u ní budou děcka řádit. V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a silné vyprávění o síle mateřské a sourozenecké lásky vynesl mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.)
PP59cf88_pisenmore

Píseň moře

0413pd3xdivocina-bcb_denik-605

Divočina

OKO:

  • v úterý 17.března v 10:00 „Divočina“ (Cheryl (Reese Witherspoon) se cejtí pod psa. Po smrti matky a krachu manželství si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, vyrazí na 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT – Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe. Často se dostane na dno svých sil. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu.)
  • v úterý 24.března v 10:00 „Píseň moře“ animovaná pohádka s titulky, čili tady u toho titulu upa nechápu babybio, když tam malý děti nemůžou jít, páč by to nepřečetly, a velký zas můžou jít do normálního kina, páč už nejni potřeba je přebalovat…

V Brně můžete jít za 60 Kč s dětmi do KINA ART (odkaz zde) a jsou i na FB (odkaz zde), mají tam prý kavárnu s ochotným personálem, přebalovací pult, hračky a separovanou místnost, kde můžete mít naprostý klid. Brňáci, kdo znáte, písněte mi, jaký to tam je:)

index

Kód Enigmy

ART:

  • ve středu 18.3. v 15:30 na „Kód Enigmy“ (Příběh o britském matematikovi a kryptoanalytikovi Alanovi Turingovi, kterého si dnes pamatujeme hlavně jako osobu, která prolomila německý šifrovací stroj Enigma za druhé světové války. Zároveň má na svědomí třeba i onen slavný Turingův test. Hlavní roli ztvárňuje Benedict Cumberbatch, který si tak po Sherlockovi připsal dalšího génia/podivína na hranici sociopatie. Jeho proměna do role Turinga nebyla tak markantní jako u jiných oscarových filmů, přesto při natáčení Cumberbatch nosil alespoň falešné zuby, jež byly kopií zubů Turingových, a které měly navodit Turingův typický způsob řeči. Film nabízí tři vyprávěcí linie (na škole, za války, v padesátých letech), které by nám měly více osvětlovat myšlenkové pochody Turinga a jeho vztah ke světu.)
  • ve středu 25.3. v 15:30 na projekci pro rodiče s malými dětmi MIMIkiNO

V Havířově je rodinné coworkingové centrum „Naše místo“ (odkaz zde)

Díky programu Promítej i Ty! vám od letošního ledna nabízí každý druhý pátek dopolední promítání skvělých dokumentů z festivalu Jeden svět. To vše s hlídáním dětí, ve známém prostředí a se zajímavou diskuzí po skončení.

Projekce: zadara, hlídání dětí v herničce: 50,- / dítě, nutno předem rezervovat

  • v pátek 27. 3. „Já, moje romská rodina a Woody Allen“ (Málokdy se začínající filmařce poštěstí natočit tak kvalitní a svěží dokumentární debut, jako se to podařilo devatenáctileté Romce Lauře Halilovicové. S malou ruční kamerou dokumentuje historii a hlavně současnost své rodiny, která přišla do Itálie koncem šedesátých let z Bosny a Hercegoviny…)

001672

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s