6 věcí, podle kterých se pozná blogerka

Standardní

Blogerky z Bloges Robes, Love Fashion a Život Podle Lucie

Moje mentorka na blogování a úžasná blogerka Lucie Van Koten nedávno na svým blogu http://www.zivotpodlelucie.com publikovala super článek. S jejím svolením může být i tady na Maminátoru. Protože mi její definice blogerky mluví z duše. Tak si to kamarádi přečtěte a možná pochopíte, proč poslední 2 roky dělávám divný věci, chovám se někdy nestandartně, a že některý příznaky jsou prostě z blogování. Léčit se nechci.

Tento článek je dnes určen především mužům. V době, kdy se po ulicích prohání nejedna blogerka, je totiž zapotřebí o takovýchto věcech mluvit. Na žádné seznamce nebo škole flirtování vás to nenaučí. Ale nebojte. Já vás tím provedu krok za krokem.

Najít si blogerku je štěstí. Můžete se vsadit, že dotyčná bude minimálně kreativní. A to vás bude bavit. Ale pozor – některé věci holt musíte dělat s blogerkou jinak.

1.) Nejdřív nafotit, potom sníst

Nafotit a přidat hashtag #sushi #foodporn a #byltodobrejden

Můžete mít hlad sebevětší, ale opovažte se to sežrat dřív, než to ona stačí nějak hezky nafotit. Hodnota jídla je vyvážena lajky na Facebooku a Instagramu. A tvořit neustále hezký a inspirující obsah na sociálních sítích je prostě alfa omega blogování.

Vyčkejte proto, až jídlo dofotí i za cenu, že to vystydne. Při nejhorším se to znovu přihřeje, což je furt menší utrpení než tichá domácnost. Anebo jí vemte na oběd do jídelny. Tam ta jídla vypadají tak odporně, že se radši nic fotit nebude.

2.) Žádná romantika v restauraci

Blogerka – stejně jako každá jiná žena – miluje, když jí pozvete na romantickou večeři. K narozeninám, k výročí, jen tak. Ale prosím vás, nejdříve ji nechte všechno vyřídit, pak se vám bude věnovat celý večer. Nejdřív však musí dát „check-in“ minimálně na Foursquare, případně na FB. A pak ještě nafotit to jídlo.

Jakmile je mise splněna, můžete na ní klasicky mluvit.

a

„Klidně mluv, ale pak mi to budeš muset zopakovat.“ To je tuším Luciina sestra, zřejmě dobrej spermooddíl. Krásný baby jsou to…

3.) Žádnej sex po ránu

Ale jako jo. Ale na světě jsou i důležitější věci. Blogerka, která spala (= byla tak offline) 8 hodin musí nejdříve zkontrolovat veškeré notifikace na Facebooku, Instagramu, Twitteru, pročíst komentáře k nejnovějšímu postu na blogu a projet pár emailů od čtenářů (ano, pár. Ač se vám/sama sobě snaží namluvit, že jsou jich stovky).

Pakliže zkontroluje všechno a všechno je cajk, můžete na ní klidně skočit. To už jí je pak jedno.

žádnej sex po ránu4.) Všechno bude použito online

Vést blog je dřina. To chce furt nějaký nápad, furt něco originálního, furt něco, co bude bavit lidi číst. Proto se blogerka chytá všeho, co by mohla použít. Takže i vás. Takže i příběhy z vašeho života. Takže i příběhy z vašeho společného života. Dokonce i příběhy o vašich. A o vašich kamarádech.

Musíte si tedy být vědom, že vaše hlášky i omyly skončí u ní na blogu nebo u ní na Facebooku. Takže jí buď neříkejte nic, anebo zakažte sestře, mamince a babičce, aby blog vaší milované přítelkyně-blogerky četly. Pro klid v rodině. Věřte mi.

Samozřejmě. Jako hrob.

Samozřejmě. Jako hrob.

5.) Selfie jako měřítko úspěchu

Je to tak. Selfie z akce je občas důležitější než akce samotná. A to pozor nejen pro blogerky. S prvním dobrým selfíčkem však padá veškerý stres, společenská povinnost je splněna, a tak pokud je akce hrozná nuda, můžete jít zase domů.

Kontrola selfie nutná.

Kontrola selfie nutná.

6.) Wifi místo vzduchu

Doteď samý srandičky, ale tenhle bod musíte mít na paměti – v rámci šťastné budoucnosti – pořád. Blogerka s vámi půjde kamkoli. Opakuji KAMKOLI. Ale musí tam být wifi. Když bude wifi na vrcholu Mt. Everestu, můžete si být jisti, že se tam doškrábe jako první.

Což je známka skromnosti. Nemusí mít tekoucí vodu nebo čtyřhvězdičkový hotel. Vystačí si s málem. Klidně jí na prázdniny můžete vzít na chatu na samotě u lesa. Klidně. Když si tam ale den předtím necháte zavést rychlý internet.

CYMERA_20140629_180220[1]

OK. Tenhle článek není úplně fér. Je psán stylem: „Podle sebe, soudím tebe.“
Ale víte jak. Mám silné podezření, že z blogerek nejsem jediná.
A tedy – je štěstí najít si blogerku.
Luc.

5 responses »

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s