Změna zdravotní pojišťovny? Do konce června!

Standardní

Celá rodina jsme se přesunuli k pojišťovně ministerstva vnitra. Já a děti jsme byli u VZP a manžel u Revírní bratrské pokladny. Ale ani jedna možnost nám plně nevyhovovala. VZP toho nabízí čím dál míň. Oproti tomu 211 je pro nás a naše potřeby mnohem vhodnější. Nahlásili jsme se k ní online. Ale pozor, měnit pojišťovnu musíte do konce června, aby vám to od 1.1.2016 platilo. Takže zbejvá jen pár dní. 

Pojišťovna ministerstva vnitra ČR: 211 (odkaz zde)

Online přihláška zde

Na netu jsem našla šikovnej návod, jak změnit pojišťovnu a co si před tím zjistit a ověřit.

Jak změnit zdravotní pojišťovnu?

  1. Zjistěte si u svých lékařů, zda mají s pojišťovnou, ke které chcete přestoupit, uzavřenu smlouvu.
  2. Pročtěte si dobře, jaké bonusy nabízí Vaše stávající pojišťovna a jaké nabízí Vámi vybraná nová pojišťovna. Naše zkušenosti ukazují, že řada klientů zdravotních pojišťoven mění pojišťovnu bez toho, aby dobře znala veškeré výhody, které jim stávající pojišťovna může nabídnout.
  3. Zdravotní pojišťovnu můžete změnit pouze 1 x za rok. Změna proběhne k 1.1. následujícího roku, požádat o změnu však musíte nejpozději do 30.6. roku probíhájícího.
  4. Pro přechod k nové pojišťovně je třeba vyplnit a vlastnoručně podepsat papírovou přihlášku. Elektronické formuláře ji nemohou nahradit. (Osoby samostatně výdělečně činné dokládají také potvrzení o výši záloh hrazených předchozí zdravotní pojišťovně, osoby, za které platí pojištění stát, prokazují nárok na zařazení do příslušné kategorie – např. student, penzista,…).
  5. Odhlášení u stávající zdravotní pojišťovny provádí Vaše nová zdravotní pojišťovna. Vámi vybraná nová zdravotní pojišťovna Vám zašle novou kartu pojištěnce, kterou se budete při návštěvách lékařů prokazovat.
  6. O změně zdravotní pojišťovny informujte nejpozději při nejbližší návštěvě každého svého lékaře. Pokud jste zaměstnancem, nezapomeňte o změně pojišťovny informovat svého zaměstnavatele.

Změnu zdravotní pojišťovny prostřednictvím „pouličních“ náborových akcí Vám nemůžeme doporučit. Změna zdravotní pojišťovny je důležité rozhodnutí, které je třeba dělat po zralé úvaze a s rozmyslem. Nepromyšlené změny na základě slíbených bonusů nebo výhod mohou vést ke zhoršení Vaší pozice pacienta ve vztahu k lékařům a k lékařským zařízením.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s