Tip na rodinnou dovolenou: 5 dní v jižních Čechách 3. díl

Standardní

Nevíte, kam na dovču? Mám na vlastní kůži ozkoušenou pětidenní dovču v jižních Čechách. Středobod vejletu: penzion Keramika v Děbolíně u Jindřichova Hradce. Dokonalý místo pro rodinu s dětma. I nejmenšíma. Z penzionu Keramika pak můžete vyrážet do všech stran. Naše rodinka vyzkoušela kde co, měla super zážitky. Takže se netrapte plánováním a užijte si dovču, kterou za vás naplánoval a otestoval někdo jinej. Protože mám mega informací a mega fotek, je z toho dovolenkovej seriál. Tohle je 3. díl.

Celý seriál:

  1. Den první: penzion Keramika (odkaz zde)
  2. Den druhý: Rozhledna Děbolín, cyklovýlet a hrad Landštejn (odkaz zde)
  3. Den třetí: Červená Lhota a rybník Třešňovec (odkaz zde)
  4. Den čtvrtý: VETERAN MUZEUM (odkaz zde) a Jindřichův Hradec (odkaz zde)
  5. Den pátý: tvoření v keramické dílně, tipy na další výlety (odkaz zde)

ČERVENÁ LHOTA

Dopoledne jsme vyrazili na zámek Červená Lhota. Znali jsme ho jen z pohádek jako Zlatovláska, Princezna na hrášku, O kráse a štěstí, O zatoulané princezně a Kam čert nemůže. Jenže jsme ho chtěli vidět na vlastní bulvy.

IMG_0889

50 minutová prohlídka 1.patra zámku děti moc nebavila, 15minutová prohlídka sklepa bavila všechny. Ale je to tu dost komerční, kolem cesty k zámku samej stánek a lákadlo, děti tu ječej a chtěj utrácet naše tžce vydělaný peníze. Platí se za půjčení lodiček, WC, obed v podzámčí strašnej. Rači jíst jinde… Zámecká restaurace nepatří zámku, ale se zámkem jsou ve sporu, „U Majdy“ je bufáč. Prostě kuk na zámek a rychle pryč.

Renesanční vodní zámek Červená Lhota je asi 20 km od penzionu. Pojedete do Jindřichova Hradce a hned na začátku města zahnete doleva. Pak už vás ukazatele navedou. Cestou se můžete stavit v Deštné v muzeu letectví a v muzeu provaznictví (odkaz zde).

Zámek byl postaven na žulovém sklaním útesu již ve 14.st. V roce 1530 se majiteli tvrze stali rytíři Kábové z Rybňan. Jan Kába z Rybňan nechal starou gotickou tvrz přestavět na pohodlnější renesanční zámeček, zvaný od té doby Nová Lhota.

Červená Lhota je to až od 17. st., kdy byla bílá barva barvou chudiny a to šlechta nesnesla, tak přebarvila zámek na červeno. Posledními majiteli zámku byla knížata německých říšských rodů, ale v roce 1945 jim jako Němcům byl zámek zabaven státem.

Prohlídka zámku trvá asi 50 minut, během ní lze vidět 16 pokojů představující bydlení šlechty v 19. století a na začátku 20. století. Zámek Červená Lhota je třetím nejnavštěvovanějším zámkem v Jihočeském kraji (po Českém Krumlově a Hluboké) − v roce 2014 jej navštívilo přes 70 tisíc lidí.

WC se vypouštělo do rybníka a mají tu fén, kterej vyhazoval pojistky i v 5 km vzdálený vesnici.

Otevřeno út – ne 9:30 – 18, dospělý 100 Kč, děti zadara tuším. Sklep vstup 30 Kč. Parkování 60 Kč.

3 (36)

Červená Lhota je krásná, ale moc baby friendly to tam není

3 (30)

Hrad Lanštejn nás s rodinou bavil mnohem, mnohem víc

17-38-3 (40)

V podzámčí je půjčovna lodiček

Chtěli jsme se tam najíst, ale byli jsme varování před podzámeckou restaurací, že jsou předražení, jídlo není dobré a majitel je divnej. Prej „U Majky“ či co je to lepší. Tak jsme šli tam, ale byl to jen bufáč a jídlo bylo hnusný. Měli jsme hned odfrčet někam jinam na dobrej jihočeskej žvanec. Červená Lhota: gastronomické utrpení.

KOUPÁNÍ V RYBNÍKU TŘEŠŇOVEC

Náladu nám spravilo koupání v super rybníku nedaleko zámku Červená Lhota. Třešňovec najdete kousek od zámku. Když vyjedete z parkoviště (jsou tam dvě na obou stranách příjezdové silnice), dáte se hned doleva kolem mávajících brigádníků, kteří si na svá dvě parkoviště rozdělují přijíždějící auta. Pojedete cestičkou na konec vesnice, pak dál po polňačce kolem jiných dvou rybníků až ke krásnýmu bílýmu statku, za ním už uvidíte velkej čistej a teplej rybník Třešňovec. Byli tam lidi, ale na louce coby pláži s lepším přístupem do vody, my byli o kousek dál v lese s krásným písečný přístupem do vody. Parking hned u vody.

3 (43)

Třešňovec: super koupání v teplé a čisté vodě s písečným dnem

3 (52)

Poznáte scénu z filmu Hřišný tanec? Zvedačka:)

3 (45)

Parkování přímo u rybníka. Mladej v autě usnul, tak jsme ho bez ztráty kytičky přehodili do olfek a spinkal na břehu ještě asi hodinu.

40-3 (42)

Chvilku spaly oba kusy

42-3 (44)

O kousek dál bylo víc lidí, protože měli lepší přístup do vody a loučku na opalování, my byli rádi za klidné místečko v borovicovém lesíku. Měli jsme ho totiž jen pro sebe

Koupačka v rybníce byla HIGHLIGHT toho dne. To jsme ale ještě netušili, že ho předčí nově otevřené muzeum v Nové Bystřici, kam jsme se vypravili den následující. O tom ale zas až v dalším dílu.

 

5 responses »

  1. Pingback: Tip na rodinnou dovolenou: 5 dní v jižních Čechách 2. díl | Maminátor

  2. Pingback: Tip na rodinnou dovolenou: 5 dní v jižních Čechách 1. díl | Maminátor

  3. Pingback: Tip na rodinnou dovolenou: 5 dní v jižních Čechách 4. díl | Maminátor

  4. Pingback: Sporťák DeLorean z Návratu do budoucnosti ve VETERAN MUZEU | Maminátor

  5. Pingback: Tip na rodinnou dovolenou: 5 dní v jižních Čechách 5.díl | Maminátor

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s