Zámek Loučeň s Robinem Hoodem: jen do konce léta

Standardní

Nevíte, kam s malými dětmi na celý den do zeleně a za zábavou? Zámek Loučeň u Nymburka je ideálním řešením. Zámecký park je opravdu rozlehlý, krásný, platit se dá jen za vstup do něj nebo si můžete připlatit prohlídky zámku i zámeckého sklepení. V určité dny jsou tu ráno „šťastné hodinky“ a vstup je za polovinu. Zažijete tu až do konce léta romantiku středověku. Celé dny tu v Sherwoodu řádí šermíři, Robin Hood bojuje se zlým starostou Nottinghamu o ruku krásné lady Marion a vy můžete být u toho. 

01-Výběr na FB (12)

Léto s Robinem Hoodem bude na zámku Loučeň do 31. srpna.

41-Výběr na FB (53)

Naše děti i já jsme stříleli z luku, tak mě to nadchlo, že jsem si koupila luk a šípy dom. Budu střílet u našich na zahradě.

Nejlepší je vyrazit brzy ráno, abyste tu byli mezi 9:00 a 10:00. My tam byli včera a stihli jsme „šťastnou hodinku“ a platili za 2 dospělé a 2 děti 250 Kč. Na celý den. Nikdo tam z vás netahá peníze, není tam nic podbízivého, kýčovitého, kolotočářského. Jen zelený park, spousta zábavy a to, co se nabízí za peníze, je moc príma: střelba z luku, svezení na koni, focení s dravým ptákem na ruce… Za to ráda těch pár korun dám.

Ceník a info zde

Děti tu plnily 5 úkolů, aby pomohly lady Marion získat zpět ztracené věno. Úkoly jsou určené dětem od 3 do 12 let, a přizpůsobené dle náročnosti a věku. Trasa putování je dobře přístupná i s kočárky a trvání je cca 50-60 minut.

A. Středověká kovárna (boj s houpajícími se pytli)
B. Rytířské kolbiště (jízda na dřevěném oři a slalom)
C. Ležení zbojníků (dovoz potravin na vozíku a hod na koš)
D. Lanová dráha (jídza na lanovce)
E. Sokolníci (jaké znáte ptáky?)

WP_20150731_21_13_26_Pro

U kasy dostanete tenhle plánek, abyste věděli, kde se který úkol plní, kdy a kde jsou šermířská divadelní vystoupení a kde jsou bludiště a labyrinty.

1. úkol: pobít nepřátele Sherwoodu, Jáchym se trochu styděl, ale pak se rozjel a mimo záznam to tam zrubal fest

2. úkol: chránit na kolbišti Robina a jeho lidi

4. úkol: lanová dráha, asi trénink na útěk ze Sherwoodu napadeného Nottingamovými lidmi

5. úkol byl u sokolníků, děti měly poznat alespoň jednoho dravýho ptáka. Berta poznala sovu a Jáchymek věděl, že dělá hů, hů. Úkol splněn. Sokolnice měla ve 13:00 ukázku výcviku dravců a výklad, mluvila výborně, zajímavě.

34-Výběr na FB (45)

Všici se s ptáky fotili, nedávno jsme v Jihlavě byli v místní krásný ZOO a taky jsme byli na výuce dravců. Tchýňce Ivě nečekaně přistála na ruce obrovská sova, ale než jsem ji stačila vyfotit, což bylo sedíc vedle s dlouhým sklem dost obtížný, sova frnkla. Tady jsem to napravila.

33-Výběr na FB (44)

Sokolník Jáchym Kavka

35-Výběr na FB (46)

U princezny na konci úkolové cesty.

Za každej úkol byl diamant, na konci ty diamanty (Marionino rozházené věno) děti vrátily princezně do truhly a dostaly za to drobné dárky. Řád Richarda Lví srdce třeba. Jáchym s ním i spal. Taky pozvánku na svatbu Marion a Robina Hooda, která se bude konat na koncí prázdnin. Vtipně hned lákají malé návštěvníky, aby sem přijeli znovu. Fakt pěkně vymyšlené, do detailu propracované a nenucené. Naše děti večer o všem vyprávěly svýmu tátovi a upa se zajíkaly a nevěděly, o čem povídat dřív.

39-Výběr na FB (51)

Volná vstupenka na svatbu lady Marion a Robina Hooda 29.8.

Co jsme si připlatili za pár korun?

 • jízda na koni (40 Kč za osobu)
 • střelba z luku (20 Kč za osobu), mě to tak nadchlo, že jsem si koupila luk a šípy dom
 • focení s dravými ptáky (20 Kč za osobu)
19-Výběr na FB (30)

Jáchym na uni

42-Výběr na FB (54)

Jáchym střílel na hrad

Zažili jsme romantiku středověku

Celý den tu řádili šermíři, hráli divadelní kousky o Robinu Hoodovi, po lesíku byly směrovky do Sherwoodu. Nechyběla Mariana, zlý starosta Nottinghamu, malej John, mnich atd. Souboje, vraždy, krádeže, legrace. Nic vám neuteče, protože bubeník před tím obejde celej park, bubnuje a hlásí, kde, kdy co je.

56-Výběr na FB (7)

Bertička a Jáchym s Robinem Hoodem

55-Výběr na FB (6)

Celá Sherwoodská tlupa

54-Výběr na FB (5)

Malý John bojuje

13-Výběr na FB (24)

Marion a Robin

11-Výběr na FB (22)

Středověká vesnice, kde můžete ochutnat i střědověkou krmi a medovinu

10-Výběr na FB (21)

Zlý starosta Nottinghamu

09-Výběr na FB (20)

Nottingham chce Marion pro sebe, jak to dopadne?

14-Výběr na FB (25)

Neohlížej se, jde za námi kůň

PROGRAM:

  • 11:00 Scénky ze Sherwoodu
  • 12:00 Rytířský turnaj
  • 13:00 Výcvik dravců/sokolníci
  • 14:00 Scénky ze Sherwoodu 2
  • 15:00 Rytířský turnaj
  • 16:00 Scénky ze Sherwoodu 3

Boj s Nottinghamem

Jak Nottinghamovi pochopové přišli na buben

15-Výběr na FB (26)

Lady Marion ukázala divákům, co umí se svým koněm. Že umí „sedni“…

16-Výběr na FB (27)

„Stůj“

17-Výběr na FB (28)

A „pojď mi hop“

Labyrintárium: evropský unikát

Víte, co to je Labyrintárium? Na zámku Ločeň ho mají a je to nejen česká ale i evropská rarita. V zámeckým parku je 11 labyrintů a bludišť (odkaz zde) z nejrůznějších materiálů a podle nejrůznějších zvyklostí z celého světa.

48-Výběr na FB (60)

U každého bludiště či labyrintu je tabule s vysvětlením, že tohle je keltská záležitost, tohle jihoamerická, tohle řecká atd. Pěkně udělaný. V pozadí pískovcový labyrint.

Věděli jste, jaký je rozdíl mezi bludištěm a labyrintem? Labyrintem vede jedna správná cesta a po té se zas pak jde ven, v bludišti jsou i slepé uličky a existuje víc alternativ.

60-Výběr na FB (11)

Tisové bludiště, největší ze všech, dá se tam jít juknout zeshora, aby člověk věděl, kudy zhruba jít.

52-Výběr na FB (3)

Travnatý labyrint před zámkem

37-Výběr na FB (49)

Nejvíc energie prý září z kamennýho labyrintu, jehož umístění má sílu. Taky ty kameny, který jsou vylovený z Labe a omletý vodou.

38-Výběr na FB (50)

Bylo malý, ale než jsme všichni došli do středu k mohyle, trvalo to nečekaně dlouho chvíli.

Zámeckej park je obrovskej a moc hezkej. Přímo kolem zámku je všude sezení, pohodička, ve zbytku parku labyrinty, stánek s rytířskými potřebami, perníková chaloupka, jezírka… Ve všední den oáza klidu.

49-Výběr na FB (61)

To jsou stromy…

50-Výběr na FB (62)

Jedno z mnoha sezení v parku.

51-Výběr na FB (2)

Jak pro královnu…

07-Výběr na FB (18)

Stánek, kde kovář prodává meče, luky, štíty…

27-Výběr na FB (38)

Směr Sherwood

28-Výběr na FB (39)

Lanové centrum

29-Výběr na FB (40)

Děti na rychlolanovce, jden z úkolů na záchranu věna lady Marion.

44-Výběr na FB (56)

Jezírko s rybami

47-Výběr na FB (59)

Kráása

53-Výběr na FB (4)

Jedno z mnoha sezení kolem zámku.

57-Výběr na FB (8)

Perníková chaloupka.

V zámku jsme nebyli, byla tam kamarádka a prej je to pro děcka moc ukecaný. I když prohlídky s Bílou paní, co tu nabízejí, by se jim líbit mohly. Taky se dá jít do místního sklepení. My nic neotestovali, byli jsme jen venku a i tak nám to zabralo komplet celej den. U zámku je restaurace a kiosky venku, my testovali jen kafe u hlavního vstupu a super zmrzlinu tamtéž.

Jak se sem dostat?

   • my sem jeli po dálnici R10 směr Mladá Boleslav a sjeli na 27. km a jeli přes Lipník a Vlkavu a to byla veliká, veliká chyba, x km jsme jeli po bejvalý cestě pro Ruské tanky z Milovic, čili peklo na zemi a auto se tam málem rozpadlo
   • google mapy mi raděj i sjet z R10 až na existu 33 a jet horem přes Luštonice a Chudíř, prej 47 min a 65 km, my vše jeli něco přes hodinu
   • zpátky jsme jeli přes Nymburk (75 km, 1:10) a bylo to 100x pohodlnější, z něj se dá jet na Poděbrady a na Hradeckou dálnici, příště bych zas jela tudy
   • kvůli pitomejm uzavírkám a objížďkám jsme kolem Loučeně bloudili cestou tam i zpět, najeli 150 km, někde poblíž je zavřenej nějakej most či co, kudy se na zámek jede, jinak zámek je z dálnice krásně značenej, objížďky už bohužel ne všude, vyzbrojte se trpělivostí

    Loučeň 50 min

    Po R10, sjezd 33, přes Luštonice a Chudíř. 65 km, 47 min.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s