Dyjář 2016: originální vánoční dárek

Standardní
011-Dyjáře Tereza (11)

Originální obsahový diář „Dyjář 2016“: limitovaná edice

I Ježíšek si ho už objednal. Prej by bez něj ten další rok nedal. Dala jsem mu slevu, protože pomáhá s distribucí. I vy si ho můžete objednat. Na eshopu (odkaz zde) si vyberte jednu z aktuálně dostupných barev (v případě, že budete dost rychlí a ještě všechny budou), zaplaťte převodem, a pak už jen Ježíškovi napište dopis, na jakou adresu má dárek doručit.

DYJÁŘ=jsem v něm JÁ a je tvrdej, proto má tvrdý Y

Když jsme s Ježíškem probírali marketingovou strategii pro blížící se svátky, říkal, že by chtěl, aby tam bylo všechno jenom o něm. Nebo o Vánocích. Takže jsem tam přidala recept na vánoční perníčky, na výrobu adventního věnce a přípravu bramborovýho salátu na sváteční tabuli. Kromě toho o Ježíškovi píšu i v článku o historii a původu Vánoc, o jejich symbolice.

Dyjář 2016, cena 350 Kč + poštovný 60 Kč, možný i osobní odběr u mě doma nebo v práci v centru Prahy

Dyjář 2016 (94)

Víc prostoru tam ale už Ježíšek nemá, omlouvala jsem se, že přeci celej rok nemůžou bejt Vánoce, že jsou i Velikonoce, Valentýn, Masopust, čarodějnice, a že o nich tam budu taky psát.

030-Dyjáře Tereza (30)

Pár dní jsme měli tichou domácnost. Von je na ticho zvyklej, jako důkaz přikládám i text slavné koledy:

Dyjář 2016 (37)

Vzadu je v Dyjáři i seznam všech svátků v roce

Tichá noc, svatá noc, jala lid v blahý klid…

Já z toho ticha trochu nemohla, ale stála jsem si za svým. Musím napsat i o těch ostatních velkých svátcích, jak vznikly, co znamenají! Prosadila jsem si svou. Pak zas to mimino chtělo, abych do kalendáře přidala jeho jméno coby svátek. Aby se tak jmenovalo víc a víc dětí. Ježíš? To jako fakt? Abych ukázala dobrou vůli, je tam tolik nejrůznějších jmen, která v běžných kalendářích nenajdete, že si snad nikdo (ani to mrně) nevšimne, že tam chybí Ježíš.

V Dyjáři se najde: Teodora, Leontýna, Jasmína, Berenika, Matyáš, Rebeka, Róza, Matylda, Ella, Josefína, Lea, Alfons, Malvína, Arnold, Julián, Vincent, Sofie, Přemek, Max, Klotylda, Barnabáš, Leo, Alma, Amálie, Eliáš, Karin, Filoména, Rozálie, Ráchel, Oliver, Thea, Lucián, Noel, Simon nebo třeba Melánie.

083-Dyjáře Tereza (81)

Dyjář 2016 (28)

Týdenní kalendář má vyhrazenou dvoustranu, vlevo jednotlivé dny, vpravo prostor na zapisování, a vpravo dole je vždy jedna definice z online slovníku Čeština 2.0

Formát Dyjáře: A6 (105 × 148 mm) je vhodný i do drobných Ježíškových rukou. Nevím, jestli ten kluk ušatá nosí tašku, ale Dyjář by se mu tam měl vejít. I do kapsy. Má Ježíšek kapsy? Jak málo o něm vím… Všechny vánoční roznášky se mu asi do adresáře a na volné stránky na poznámky nevejdou, ale snad má na to tablet nebo něco… Dyjář je nemoderní, krásně nemoderní, hand-made, z kvalitního papíru, kterej používá i Moleskine.

Dyjář 2016 (92)

Dyjářů je limitovaná edice

Dyjář je mnohem víc než diář. Na 170 stranách je 20 mejch autorskejch textů, co týden, to nový slovo z online slovníku slangových výrazů Čeština 2.0 (odkaz zde), info o pohyblivých svátcích (masopust, 4 adventní neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek apod.), o jarňáčích v celý ČR, o sezónnosti potravin, o zajímavých svátcích, jako je Den ženského orgasmu, Den otců, Den nekupování ničeho…

Dyjář se nedá koupit všude, když si ho nekoupíte včas, už ho neseženete. V Dyjáři mám duši já, Maminátorka, kterou mnozí z vás znáte osobně nebo se mnou žijete můj život na FB a blogu maminator.cz. 

Existujou hezký diáře, ale v mnohých není třeba znamení zvěrokruhu nebo úplňky. Každej měsíc se divím, proč mě bolí hlava a děti v noci nespěj. V roce 2016 už budu vědět proč.

Dyjář 2016 (29)

Dyjář jsem si vyrobila z nutnosti

Celej dospěláckej život sháním diář přímo pro mě na tělo. Nic. Párkrát jsem byla nadšená obalem, obrázkama nebo drobným obsahem. Ale nakonec jsem vždy zažívala jen zklamání. Věřte mi, že by bylo jednodušší koupit si hezkej diář, než 6 měsíců vyrábět ten vlastní. Koupenej by byl za pár stovek, vlastní stojí o trochu víc. První kousky vznikly už v roce 2013. Tehdy ještě pod hlavičkou mýho blogu Maminator.cz (odkaz zde).

1-6_c48derven-143

Dyjář 2016 (73)

Nejhustější jsou na Dyjáři moje básničky ze sbírky Šeptání hluchému milenci, o které zpěvák Xavier Baumaxa napsal: „Je to vaginální poezie, něco tak hustýho jsem od ženský ještě nečetl.“

032-Dyjáře Tereza (32) 033-Dyjáře Tereza (33)Když se básně jako „Pračůrák“, „Můj skoromilý je kokot“ nebo „Celibátní time“ doplněj ještě obrázkama Gábi Kovaříkový, je z toho vražedně vtipnej mix. Pozor, pro křehké povahy to může bejt moc. Kdo vydrží moji poezii, toho určitě potěšej samolepky opět s obrázky od Gábi, na kterejch je třeba ikonka pro „pařbu“, „menzes“, „večeři“ nebo „oslavu“. Místo třešně na dortu je na konci praktická kapsička na samolepky, vizitky a čeká vás tam maličký překvapení.

IMG_2982

Samolepky v praktické zadní kapsičce

Tak… Než jsem to všechno dopsala, Ježíšek mi usnul v košíku pro psa… Nechám ho, musí nabrat síly, Vánoce budou ostrý a šichta to bude náročná. Tak rychle objednávejte, ať vám váš dárek Ježíšek doručí včas, než budou na poštách fronty, a hlavně, dokud Dyjáře mám na skladě (doma v komoře).

Dyjář 2016 (1)

 

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s