Projekt Kola Dětem tentokrát rozdával na Náchodsku

Standardní

4

Moje kamarádka a spolužačka z gymplu Andy Radová je sportovkyně, ráda jezdí na kole a díky ní mohou na kolech jezdit i děti z chudých rodin, které by jinak na kolo neměly. Andy shání peníze na nová kola, objíždí republiku a rozdává je potřebným. No není to boží? Takový lidi žeru. 

Kola dětem (odkaz na webovky zde)

Jedinečný den pro čtyři školáky

Pátek 16. září se stal šťastným dnem pro čtyři děti ze sociálně slabých rodin z Náchodska. Díky projektu Kola dětem děti z pečlivě vytipovaných rodin dostaly svá první kola v životě.

Tentokrát dostala své kolo holčička žijící se svými sourozenci s otcem samoživitelem. Ten si nemůže dovolit pracovat s tolika dětmi na plný úvazek a proto nemůže svým dětem dopřát sportovní vybavení nebo kroužky. Své první kolo dostal i chlapeček s dětskou mozkovou obrnou, pro kterého bylo třeba upravit speciální tříkolové kolo, tak aby mu pomáhalo v rovnováze. Radost z kol byla naprosto nepopsatelná. Svobodu, jen tak se sám projet světem, totiž tyto děti nezažívají zrovna často.

1

Charitativní iniciativa Kola dětem rozdala za tři roky své existence již 32 dětských kol. Přesně tolik dětí má nyní stejné zážitky jako jejich vrstevníci. Takové jízdní kolo je prostředek k radosti, zábavě, integraci i zdravému životnímu stylu a přitom dále nezatíží rodinný rozpočet.

Jak to funguje?

Iniciativa Kola dětem, která je jedním z projektů občanského sdružení Vlastní cestou, o.s., funguje na rodinné a osobní bázi a díky tomu se do pomoci zapojí spousta známých a přátel, kterým se takový jednoduchý princip pomoci líbí. Vše funguje na osobní znalosti: rodiny pomáhají vytipovat ředitelé škol a vyučující poté doporučí rodiny, které i přes finanční dlouhodobou nepřízeň fungují a dětem se věnují. Vybírají se rodiny, kterým komunita věří a dar tak padne nejen do správných, ale i vděčných rukou.

6

Jak říká Andrea Radová, zakladatelka projektu: „Držíme se toho, že pomoci se dá i jednoduše. Zájemci či skupinka zájemců mohou koupit konkrétní kolo pro konkrétní dítě. Peníze tak jdou na kolo do posledního halíře, a to je lidem sympatické.“

Iniciativu inspiroval Američan Mark Reynolds, Andy by ráda by pokračovala v jeho odkazu. Reynolds vyvíjel stejnou činnost za svého života, než byl smrtelně napaden pumou v amerických horách. Jeho rodina poté založila nadaci a udržuje jeho odkaz již 14 let. Jeho poselství se nyní rozšířilo i do České republiky. Další české děti se mohou těšit na nová kola symbolicky okolo Vánoc.

3

  • Projekt Kola Dětem, Vlastní cestou, o.s.
  • Kontakt: Andrea Radová
  • 777 877 410
  • radova75@gmail.com

5

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s